28. 10. 2019

Sbírka: Pomáháme těm, kteří brání naši svobodu

Na čerpacích stanicích EuroOil si mohou zákazníci od 1. do 11. listopadu koupit vlčí mák. Výtěžek z prodeje poputuje na konto Vojenského fondu solidarity, který se stará o vojáky, jejich rodiny a sirotky v tíživých životních situacích. Jeden vlčí mák stojí 30 Kč.

Do sbírky se může zapojit každý, kdo prvních jedenáct listopadových dnů přijede na kteroukoli čerpací stanici EuroOil. Vlčí mák je symbolem válečných veteránů, kteří právě 11. listopadu slaví svůj mezinárodní den. „Jsme ryze česká firma, která chce alespoň takto symbolicky ocenit nasazení našich vojáků, kteří každým dnem brání naši svobodu v různých zemích. Sbírku pořádáme již třetím rokem a v minulých letech jsme pokaždé vybrali přes 100 tisíc korun,“ doplňuje k tomu Jan Duspěva, předseda představenstva ČEPRO, provozovatele čerpacích stanic EuroOil.

Vojenský fond solidarity je sbírkový účet, kam může přispívat kdokoliv. Prostředky jsou následně využívány pro pomoc rodinám profesionálních vojáků v tíživých životních situacích. Jedná se často o těžké zranění, trvalé následky, úmrtí, zákeřnou nemoc, které významně ovlivní životy partnerů, dětí i celých rodin. Ti všichni až do nešťastné události závisí na postiženém jednotlivci a pro ně nastává složitá životní situace. Více na http://www.fondsolidarity.army.cz/.