22. 3. 2020

DOPORUČENÍ: Jak využít svůj mobil proti koronaviru

Společnost ČEPRO se plně hlásí k vizi „Ty chráníš mě, já chráním Tebe“.

 

V rámci efektivního boje s pandemií COVID-19 vám proto chceme doporučit některé významné možnosti a postupy, které nám všem i ostatním mohou pomoci s omezením šíření koronaviru. Jedná se především o ochotu sdílet svá data o místě pohybu, která jsou v době „míru“ nepochybně věcí soukromou, ale nyní mohou být tím, co v naší společnosti pomůže zmírnit dopady pandemie. Přidáváme vhodný způsob používání mobilních telefonů, kdy v okamžiku potvrzeného onemocnění můžete velmi přesně zdokumentovat svůj pohyb z předešlých dnů a napomoci k vyhledání osob, se kterými jste se setkali. Je to jeden z efektivních způsobů boje proti dalšímu šíření koronaviru.

 

  1. Aplikace Mapy pro mobilní telefony a nová funkce k indikaci výskytu v blízkosti již zaregistrované nákazy. Autoři této aplikace v poslední aktualizaci této aplikace zprovoznili funkci umožňující vás upozornit, že jste se vyskytli v kontaktu s nákazou, podrobný popis funkce i postupu k instalaci aplikace naleznete v níže uvedeném odkazu

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chceme-zastavit-sireni-koronaviru-pomozte-nam-vyzyva-tym-mapy-cz-94659

 

  1. Sdílení dat o místě výskytu pomocí lokalizačních dat vašeho mobilního telefonu

Hygienické stanice již dostaly svolení při trasování kontaktů a pohybu člověka s pozitivním testem využít informace generované pohybem jeho mobilního telefonu, samozřejmě vždy jen v případě, že dotčená osoba využití těchto dat pro tento jedinečný účel výslovně odsouhlasí. Prosíme, spolupracujte a podpořte i vy hygienické stanice, pokud by jim Vaše data o místě pohybu mohla být nápomocna v dohledání všech kontaktů. Jde především o kontakty, které si již sami několik dní zpětně přesně nevybavíte.

Zde je odkaz na článek, který tuto službu podrobně vysvětluje

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/trasovani-koronavirus-mobilni-operator-sledovani.A200319_104646_ekonomika_rts

 

  1. Bezpečné používání mobilních telefonů v době epidemie

Zde přinášíme doporučení zpracované operátorem spolu s lékařskými odborníky:

https://svetchytre.cz/a/pBd3g/jak-bezpecne-pouzivat-mobily-behem-koronavirove-pandemie