26. 7. 2021

Výstavba fotovoltaické elektrárny v areálu skladu Třemošná společnosti ČEPRO, a.s.

Jelikož žijeme v době zásadních strukturálních proměn energetiky vyspělých zemí světa, naše společnost ČEPRO, a.s. se v současnosti intenzivně zabývá také oblastí alternativní/ekologické energie. Mezi prioritní projekty naši schválené strategie pro oblast alternativní energie patří i výstavba fotovoltaických elektráren (FVE) v areálech skladů společnosti ČEPRO.

V nejbližší době tak bude zahájena výstavba dalšího obnovitelného zdroje energie (OZE), který zajistí úsporu emisí CO2 při výrobě elektřiny, kterou naše společnost potřebuje pro zajištění služeb v dopravě. Jedná se o střešní instalace FVE v areálu skladu Třemošná, a to o celkovém instalovaném výkonu 287,2 kWp. Financování tohoto projektu bude opět provedeno s přispěním zdrojů Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Podnikání a Inovace pro konkurenceschopnost (Výzva III. programu podpory Úspory energie Fotovoltaické systémy).

Společnost ČEPRO k ochraně životního prostředí přistupuje velmi odpovědně, proto v projektech výstavby FVE bude nadále pokračovat.