13. 8. 2018

Konec šikanózní insolvence

Vrchní soud v Praze definitivně potvrdil předchozí rozhodnutí o zamítnutí šikanózního insolvenčního návrhu JUDr. Vladimíra Bartoše na společnost ČEPRO z února letošního roku. Odvolání JUDr. Bartoše přitom označil za nedůvodné.

Soud tak znovu dospěl k závěru, že insolvenční návrh podaný JUDr. Bartošem není důvodný, neboť nebylo osvědčeno, že by JUDr. Bartoš a alespoň jedna další osoba měla za společností ČEPRO splatnou pohledávku. K tomu upřesnil, že pro účely insolvenčního řízení nelze považovat za osvědčenou pohledávku, která byla v jiném řízení, byť nepravomocně, zamítnuta.    

„Úspěch pouze potvrzuje to, co společnost ČEPRO tvrdí od samého počátku sporu, tedy že pohledávka JUDr. Bartoše je fiktivní a jím podaný insolvenční návrh je nedůvodný a šikanózní“, komentoval výrok soudu generální ředitel společnosti ČEPRO, Mgr. Jan Duspěva.

JUDr. Bartoš podal insolvenční návrh na společnost ČEPRO v roce 2011. Spor se protahoval kvůli opakovaným obstrukcím a procesním pochybením soudů. Soudy nicméně vždy konstatovaly, že pohledávka JUDr. Bartoše nemá reálný podklad. Neúspěšný je JUDr. Bartoš i v paralelně probíhajícím řízení, v němž se domáhá zaplacení této fiktivní pohledávky. Žaloba totiž byla Obvodním soudem pro Prahu 1 zamítnuta s tím, že existence pohledávky nebyla v řízení prokázána. 


Více ke kauzám společnosti ČEPRO na: www.kauzycepro.cz.