Pracovní pozice

Specialista kybernetické bezpečnosti

Místo výkonu práce

Praha

Požadavky

  • Vzdělání VŠ
  • Praxi alespoň 3 roky v oblasti informační bezpečnosti
  • Výbornou znalost oblasti informační bezpečnosti a řízení rizik
  • Řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)

  Výhodou

  • Certifikace v oblasti kybernetické bezpečnosti (např. CISM, CISSP, apod.)
  • Praktická zkušenost a znalost zákona 181/2014 Sb. (Zákonem o kybernetické bezpečnosti)

Náplň práce

  • Odpovídá za plnění povinností plynoucích ze zákona o kybernetické bezpečnosti včetně příslušných vyhlášek, a dále z mezinárodních norem v oblasti řízení ICT (zejm. ČSN ISO/IEC 20000) a řízení informační bezpečnosti (zejm. ISO/IEC 27000)
  • Odpovídá za systém řízení bezpečnosti informací ve společnosti a jeho dokumentaci, podává o stavu systému řízení bezpečnosti reporty vedení.
  • Vykonává roli Manažera kybernetické bezpečnosti
  • Zajišťuje tvorbu, aktuálnost a realizaci kybernetické bezpečnostní politiky společnosti
  • Iniciuje, sleduje a vyhodnocuje implementaci opatření kybernetické bezpečnosti
  • Kontroluje implementaci bezpečnostních opatření a systém řízení bezpečnosti informací
  • Ověřuje a vyšetřuje bezpečnostní incidenty
  • Zajišťuje komunikaci s příslušnými státními orgány ve věcech kybernetické bezpečnosti
  • Zabezpečuje procesy řízení systému informační bezpečnosti
  • Iniciuje a koordinuje opatření ke zvýšení bezpečnostního povědomí ve společnosti a provádí školení zaměstnanců v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Odpovídá za zpracování, průběžnou aktualizaci a sledování naplňování plánu vzdělávání pro všechny role v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Zajišťuje srozumitelnost, publikaci a propagaci strategie řízení informační bezpečnosti společnosti, případně její tvorbu
  • Podílí se na projektech s dopadem na zpracování, přenos a ukládání informací, zavádění nových změn nebo změny existujících systémů a procedur s dopadem v rozsahu informační bezpečnosti
  • Odpovídá za tvorbu bezpečnostního konceptu společnosti, konceptu plánu obnovy a ostatních dílčích konceptů a systémových bezpečnostních pravidel, jakož i vydávání doplňujících pravidel a vodítek celkové kybernetické bezpečnosti
  • Odpovídá za naplnění bezpečnostní politiky schválené výborem kybernetické bezpečnosti
  • Zajišťuje soulad se zákonem č. 181/2014 Sb. (Zákonem o kybernetické bezpečnosti)

Nabízíme

  • stabilní zázemí významné české společnosti
  • zaměstnanecké výhody – 5 týdnů dovolené, sickdays, stravenky v hodnotě 120 Kč, příspěvek na penzijní připojištění, zvýhodněné ceny paliva a mnohé další
  • pracovní poměr na dobu určitou, po roce možnost změny pracovní smlouvy na dobu neurčitou

ČEPRO a.s., Dělnická 213/12, Praha 7 - Holešovice, 170 00